VINAŘSTVÍ PETRATUR

Založeno 1934 BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM

Rodinné vinařství

Vinařská tradice rodiny sahá až do 18. století. Vinařství zakládal Antonín Petratur v roce 1934. Vinný sklep byl postaven v roce 1948. Vinařství se věnoval po celý život. V polovině 90. let převzal vinařství po otci Zdeněk Petratur a následně syn Tomáš. V roce 2010 proběhla přestavba budovy vinařství na Vinařský dům.

Terroir

Vinice se nachází ve viniční trati Roháče v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Kladný vliv na kvalitu mají především teplé větry – föhny, které vanou přes hřebeny Bílých Karpat. Díky jihozápadní expozici svahu a vysoké sumě aktivních teplot, dosahují hrozny vysoké cukernatosti i v této severněji položené vinařské oblasti. Podloží je tvořeno silnými vrstvami flyše. Jílovitěhlinitá půda je vododržná, má vysoký obsah minerálních látek a poskytuje tak dostatek živin v nejsušších obdobích.

Výroba

V souladu s přírodou využíváme při pěstování révy vinné šetrná agrotechnická opatření. Výroba vína vychází z tradičních postupů a metod, využívána je především fermentace přírodními kvasinkami. Zásadně nepoužíváme čisté kultury kvasinek a enzymatické přípravky. Kvasinky jsou již na slupkách hroznů ve vinici a jsou specifické pro danou polohu a odrůdu hroznů. Vína zrají v dřevěných sudech. Důraz klademe na osobitý charakter a tradici vín z Roháče.

Vína

V nabídce je široký sortiment odrůdových vín. Vynikající podmínky jsou zejména pro odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Tramín červený a Merlot. Specialitou vinařství je výroba cuvée pod vlastní ochranou známkou Lucanus. Čtyři vína symbolizují rovněž tvář ročních období v této viniční trati.

Vína

petratur

VINAŘSTVÍ PETRATUR
Založeno 1934

BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM

Napiště nám

7 + 2 =

Kontaktní Informace

Vinařství & Vinařský dům PETRATUR
Mgr. Tomáš Petratur
Blatnice pod Svatým Antonínkem č. 661 696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem
Mobil: +420 724 286 367
Email: info@vinarstvipetratur.cz

Vinařství PETRATUR - Mgr. Tomáš Petratur